LKS Olszanica wygrywa na inaugurację (ZDJĘCIA)

OLSZANICA / PODKARPACIE. Piłkarze LKS-u Olszanica od zwycięstwa 3:1 nad LKS-em Odrzechowa rozpoczęli sezon. Dwie z trzech bramek dla gosodarzy autorstwa Rubena Mirowskiego. Warte odnotowania trzy asysty Adama Prajznera.

W kolejnym ligowym pojedynku LKS Olszanica jedzie do Niebieszczan, walczyć o punkty z miejscowym Remixem. Z kolei LKS Odrzechowa podejmować będzie Szarotkę Nowosielce.

Już po rozpoczęciu gry mogliśmy ujrzeć znaczącą przewagę drużyny gospodarzy. Zawodnicy z Odrzechowej dość często musieli się wracać na swoją połowę, by bronić się przed atakiem ze strony rywali. W 21. minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Hubert Piergies, który otrzymał perfekcyjne podanie od Adama Prajznera po czym uderzył piłkę, lecz ta za pierwszym razem nie znalazła się za linią bramkową, lecz przy główkowej dobitce Mateusz Owarzany nie miał szans.

W przerwie trener Paweł Jaworski zdecydował się na wprowadzenie dwóch napastników, Rubena Mirowskiego i Patryka Węgrzyna. W 55. minucie kapitan drużyny przyjezdnych, Artur Łagosz strzałem z rzutu wolnego pokonał olszanickiego bramkarza dając wyrównujący wynik. W 71. minucie i w 82. minucie po podaniach Prajznera bramki zdobywał najlepszy strzelec poprzedniego sezonu, dając tym samym pierwsze zwycięstwo zespołowi beniaminka B klasy.

Z tego miejsca klub z Olszanicy chciałby podziękować zawodnikom Czarnej, którzy liczną grupą stawili się na dzisiejszym meczu dopingując zespół Pawła Jaworskiego.

LKS Olszanica: Konrad Namirowski, Paweł Jaworski, Kamil Sobczyński, Artur Fedycki, Arkadiusz Józefiak, Bogdan Maciejewski, Krystian Wójtowicz, Łukasz Piekarski, Adam Prajzner, Jakub Kruczek i Huber Piergies.
Ławka rezerwowych: Daniel Juhas, Hubert Kurnyta, Patryk Węgrzyn i Ruben Mirowski.

LKS Odrzechowa: Mateusz Owarzany, Wiesław Wajda, Paweł Wajda, Artur Łagos, Piotr Drozd, Tomasz Wajda, Andrzej Rodzinka, Michał Mielnikiewicz, Robert Kandefer, Damian Wajda i Roman Silarski.
Ławka rezerwowych: Robert Wajda, Artur Dzioba i Stanisław Łysoń.

LKS Olszanica – LKS Odrzechowa 3:1 (1:0)
1:0 Hubert Piergies 21`
1:1 Artur Łagosz 55`
2:1 Ruben Mirowski 71`