BIESZCZADY: Czy to mięso nie jest skażone? Kontrola towarów niewiadomego pochodzenia i walka z ASF (ZDJĘCIA)


USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych wspólnie z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii oraz sanepidem prowadzą  działania pod kątem wykrywania i eliminacji nieprawidłowości w zakresie obrotu i handlu mięsem oraz wyrobami pochodzenia zwierzęcego.
Policjanci wspólnie z Sanepidem i Inspektoratem Weterynarii prowadzili kontrole na tzw. „zielonym rynku” w Ustrzykach Dolnych. Podejmowane działania mają na celu przeciwdziałanie wystąpieniu przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). Sprawdzeniu podlegają podmioty prowadzące sklepy lub stoiska mięsne na targowiskach i bazarach w celu wykrycia i eliminacji procederu wprowadzania do obrotu mięsa niewiadomego pochodzenia.

Kontrola miejsc, gdzie dochodzi do sprzedaży i obrotu towarami pochodzenia zwierzęcego, stanowi jeden z elementów wspólnych działań policji, sanepidu i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ustrzykach Dolnych.

W najbliższym czasie będą prowadzone kolejne kontrole w kierunku ASF z udziałem i przy współpracy poszczególnych służb i instytucji.

303-151728

303-151731

303-151732

źródło: KPP Ustrzyki Dolne


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."