BIESZCZADY: Narciarze biegają również nocą. Idealne warunki dla miłośników sportów zimowych (FILM)


BIESZCZADY / PODKARPACIE. Mimo zmiennej pogody, w Mucznem wciąż panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Na trasach jest prawie pół metra śniegu, a narciarze biegają również nocami.

– Kilka dni temu odebrałem telefon z prośbą o wezwanie GOPR na pomoc błądzącym turystom, którzy jakoby nadają z lasu sygnały świetlne – ujawnia Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. – Po sprawdzeniu okazało się jednak, że to tylko światła czołówek narciarzy, biegających świetnie przygotowaną trasą. 

Bieszczadzką zimę możecie podziwiać poniżej.

Trasa w kierunku Tarnawy jest na bieżąco ratrakowana i utrzymywane przez Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie”. Codziennie można tu spotkać trenujących biegaczy, których przyciąga również nowe zaplecze hotelowe Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Przyjeżdżają ludzie z centralnej Polski, są i miejscowi – mówi Ewelina Górna-Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. – Niektórzy mówią wprost, że już przygotowują się do III edycji bieszczadzkiego biegu narciarskiego „Tropem żubra”, który odbędzie się w Mucznem 4 lutego 2017 roku.

Łącznie w okolicy Mucznego istnieje ponad 17 km tras, w ciągłym utrzymaniu jest 6-kilometrowa pętla w kierunku Tarnawy Niżnej.

Trasy biegowe w okolicy Mucznego

Trasy biegowe w okolicy Mucznego

materiały nadesłane


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."