BIESZCZADY: Olimpijska nadzieja z Ustrzyk Dolnych trenuje w Skandynawii (ZDJĘCIE, FILMY)

USTRZYKI DOLNE / POWIAT BIESZCZADZKI. Ewelina Marcisz reprezentująca MKS Halicz Ustrzyki Dolne, w biegach narciarskich, przebywa na obozie Kadry Olimpijskiej w Skandynawii. Pani Ewelina wraz koleżankami przygotowuje się do startów w Pucharze Świata i najważniejszej imprezy tegorocznego sezonu – XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu.

Jeśli przygotowania i starty w sezonie będą przebiegały pomyślnie, stanie się pierwszą zawodniczką reprezentującą bieszczadzki klub, która wystartuje w igrzyskach. Przed nią jednak rywalizacja w Pucharze Świata, który rozpocznie się 24 listopada w fińskim Kuusamo. Na pierwsze zawody kobiet, Polska wystawi oprócz Justyny Kowalczyk również Galewicz, Łętochę i Ewelinę Marcisz. Od pana Ryszarda Cybrucha ustrzyckiego trenera biegaczy otrzymaliśmy filmy z treningów Eweliny.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Ewelina Marcisz po raz pierwszy na arenie międzynarodowej wystąpiła 30 grudnia 2007 roku podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Zajęła 21. miejsce w sprincie techniką dowolną. W 2009 roku wystartowała na Zimowym Europejskim Festiwalu Młodzieży w Szczyrku, gdzie była między innymi dziesiąta w tej samej konkurencji. W 2010 roku wystąpiła na Mistrzostwach Świata Juniorów w Hinterzarten. Jej najlepszym indywidualnym wynikiem było piętnaste miejsce w biegu łączonym na 10 km oraz jedenaste w sztafecie. Rok później podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Otepää w biegu łączonym na 10 km była piąta, a w biegu na 5 km techniką dowolną zajęła 17. pozycję. W Pucharze Świata zadebiutowała 20 listopada 2010 roku w Gällivare, gdzie zajęła 79. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. W 2011 roku zadebiutowała na dużej seniorskiej imprezie, startując na Mistrzostwach Świata w Oslo. Wspólnie z Justyną Kowalczyk, Pauliną Maciuszek i Agnieszką Szymańczak zajęła tam ósme miejsce w sztafecie, a indywidualnie zajęła 47. miejsce w sprincie stylem dowolnym oraz 54. miejsce w biegu na 10 km klasykiem.