BIESZCZADY: „Trzeźwy poranek” na dzień dobry


BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości oraz jeden kierowca w stanie po użyciu alkoholu – to bilans wczorajszych działań „Trzeźwy Poranek”. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 900 kierowców.

Policjanci ruchu drogowego z komendy w Ustrzykach Dolnych przeprowadzili kontrole w ramach kolejnej akcji „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano 922 kierowców.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał 0,98, a drugi 0,67 promila alkoholu w organizmie.

U kierowcy w stanie po użyciu alkoholu badanie wykazało 0,21 promila alkoholu.

Celem akcji „Trzeźwy poranek” jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z ruchu tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zgodnie z obowiązującym prawem, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny. 

alkomat101-kwp9

źródło: KPP Ustrzyki Dolne


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."