REKLAMA
WUP

Bieszczadzkie stoki pod okiem policjantów. Sprawdzają czy jest bezpiecznie oraz edukują narciarzy i snowboardzistów (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. W minioną sobotę na stoku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych policjanci ponownie informowali o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jej celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich.
W związku z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przygotowali konkurs, w którym można było zdobyć kask narciarski i inne atrakcyjne gadżety promujące akcję. Ponadto w ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz funkcjonariusz KWP w Rzeszowie – asp. szt. Stanisław Filipek, przygotowali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku wręczano na stoku Gromadzyń (zarówno dorosłym, jak i dzieciom) kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

303-151501

Istotnym elementem akcji jest również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

Policjanci będą prowadzić działania promocyjne na stokach narciarskich powiatu bieszczadzkiego przez okres ferii zimowych.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

29-01-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.