Kobieta w mundurze. Nie ma ulg, niebezpieczeństwo to ich chleb powszedni


USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Choć policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, to w szeregach Policji nie brakuje kobiet. Podobnie jest w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.
Przy okazji Dnia Kobiet warto podkreślić, że coraz więcej kobiet zakłada policyjny mundur. Kobiety obecne są we wszystkich pionach: prewencji, ruchu drogowego, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. Policjantki narażone są na niebezpieczeństwa, w takim samym stopniu jak mężczyźni. W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych służbę pełni 11 policjantek.

Pamiętajmy, że oprócz policjantek, w komendach zatrudnione są kobiety na stanowiskach cywilnych, które zajmują się logistyką. W ustrzyckiej komendzie na etatach cywilnych zatrudnionych jest 12 kobiet.

303-154266

Policjantki KPP w Ustrzykach Dolnych w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorza Koczery. Foto: KPP Ustrzyki Dolne

 

źródło: KPP Ustrzyki


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."