Masło droższe o połowę, więcej zapłacimy za jabłka i cukier. Ceny na Podkarpaciu poszybowały w górę


REGION / PODKARPACIE. Lipiec na Podkarpaciu upłynął pod znakiem podwyżek. W stosunku do ubiegłego roku o połowę zdrożało masło, więcej też trzeba zapłacić za jabłka, ser dojrzewający, jaja czy cukier.

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie lipiec na Podkarpaciu nie należał do najtańszych. W górę poszybowały ceny masła, sporo, bo w stosunku do lipca 2016 o ponad 55%, stąd średnio za krostkę płacimy około 6,05 zł. Wzrosły również ceny jabłek, margaryny, sera dojrzewającego, jaj i cukru. Więcej zapłacimy także za ryby, mięso czy olej.

Poniżej prezentujemy zestawienie cen produktów, które zdrożały oraz tych, które nieznacznie potaniały.

Mleko krowie spożywcze o zawartości tłuszczu 3%- 3,5%, sterylizowane – 1 l 2,91 zł o 0,7% mniej
Szynka wieprzowa gotowana – 1 kg 22,97 zł o 0,9% więcej 
Chleb pszenno-żytni, zwykły – 0,5 kg 2,06 zł o 1% więcej 
Mięso wołowe bez kości z udźca – 1 kg 30,48 zł o 1,4% mniej
Ser twarogowy półtłusty – 1 kg 13,73 zł o 1,4% mniej 
Mąka pszenna – 1 kg 2,38 zł o 3,3% mniej 
Kiełbasa wędzona – 1 kg 15,70 zł o 3,4% mniej 
Czekolada mleczna – 100 g 4,09 zł o 3,5% więcej 
Kawa naturalna mielona – 250 g 6,99 zł o 5,1% więcej 
Filety z morszczuka mrożone –1 kg 25,38 zł o 6,5% więcej 
Kiełbasa suszona – 1 kg 31,63 zł o 7,3% więcej 
Olej rzepakowy produkcji krajowej – 1 l 6,51 zł o 7,4% więcej 
Mleko krowie spożywcze o zawartości tłuszczu 2,0%- 2,5% – 1 l 2,56 zł o 7,6% więcej 
Śmietana o zawartości tłuszczu 18% – 200 g 1,69 zł o 8,3% więcej 
Marchew – 1 kg 2,04 zł o 10,5% mniej 
Mięso wieprzowe bez kości, schab środkowy – 1 kg 18,30 zł o 10,9% więcej 
Jaja kurze świeże – 1 szt. 0,48 zł o 11,6% więcej 
Cukier biały, kryształ – 1 kg 3,12 zł o 12,2% więcej 
Margaryna – 400 g 4,93 zł o 14,1% więcej 
Pomarańcze – 1 kg 6,54 zł o 15,1% więcej 
Ziemniaki – 1 kg 1,18 zł o 15,7% mniej 
Cebula – 1 kg 2,17 zł o 25,4% mniej 
Ser dojrzewający – 1 kg 20,20 zł o 28,3% więcej 
Cytryny – 1 kg 9,42 zł o 32,1% mniej 
Jabłka – 1 kg 3,48 zł o 45,6% więcej 
Masło świeże o zawartości tłuszczu ok. 82,5% – 200 g 6,05 zł o 55,9% więcej

eggs-570320_960_720

źródło: US w Rzeszowie


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."