REKLAMA

Mleczko do opalania, strój kąpielowy i maseczki hepa – czyli jak podróżować bezpiecznie w czasach pandemii koronawirusa?

Światowa epidemia koronawirusa, która wybuchła w zeszłym roku pokrzyżowała plany wakacyjne wielu osób. W tym roku, dzięki szczepieniom możemy cieszyć się urlopem na zagranicznych plażach, zajadając się lokalnymi przysmakami. Warto jednak pamiętać, że pandemia nie zniknęła na dobre i należy odpowiednio się zabezpieczyć, szczególnie na wakacyjnym wyjeździe. 

Na wszelki wypadek

Przygotowywania do wakacji w dobie pandemii i szansy zarażenia się, dobrze jest rozpocząć od przejrzenia ofert ubezpieczeń turystycznych. Tego rodzaju świadczenie uchroni nas nie tylko w momencie choroby, ale również, gdy zagubimy bagaż, czy zostaniemy okradzeni. Ważne, aby ubezpieczenie było dopasowane do naszych potrzeb i sytuacji zdrowotnej. Ofert takich ubezpieczeń można szukać w internecie, np. https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/koronawirus-a-ubezpieczenie-turystyczne. Na co jeszcze zwróci
uwagę w momencie wybierania polisy podróżnej:

  • rekompensata za opóźniony lot,
  • NNW,
  • koszty leczenia,
  • OC,
  • koszty ratownictwa medycznego.

Wybór ubezpieczenia obejmującego powyższe kwestie gwarantuje nam bezpieczeństwo i pozwala cieszyć się urlopem bez dodatkowych stresów.

Apteczka urlopowicza

Inną kwestią wartą przemyślenia jest to, jakie leki dobrze mieć ze sobą w trakcie wakacji. Podstawowy lek, który powinniśmy mieć niezależnie od pandemii to na pewno środki przeciwbólowe. Tego rodzaju substancje nie tylko przyniosą ulgę w bólu, ale również działają przeciwgorączkowo i pomagają zbić wysoką temperaturę. Warto zabrać także nifuroksazyd, czyli substancję, pomagającą w przypadku biegunki. Na tę samą przypadłość dobrze mieć także lek o działaniu przeciwbiegunkowym.

Niezbędne mogą być również środki do podania na skórę, w przypadku poparzeń słonecznych. Wszelkiego rodzaju maści i kremy, które pomogą z podrażnioną i zaczerwienioną skórą. W temacie skóry warto wzbogacić wakacyjną apteczkę w środki, łagodzące miejsca po ukąszeniach owadów, czyli żele przynoszące ulgę w świądzie, zaczerwienieniu i miejscowej wysypce.

Pandemiczna kosmetyczka

Wyjeżdżając na zasłużony urlop po epidemiczny dobrze jednak przygotować się na zabranie środków ochrony osobistej. Począwszy od maseczek, wiele krajów na terenie środków transportu masowego, czyli samoloty, pociągi itd. wymaga noszenia maseczek o standardzie ffp2. Dlatego przed wyjazdem należy dowiedzieć się, czy u celu naszej podróży nie obowiązują takowe przepisy. Warto zaopatrzyć się w ten rodzaj maseczek, ponieważ wykazują wysoką skuteczność. Oprócz zapasu masek należy zapakować żel antybakteryjny, który przyda się nie tylko do dezynfekcji rąk, ale pomoże w ich odświeżeniu w samolocie, czy po długim spacerze.

Rzeczywistość pandemiczna wymaga większego przygotowania się do wakacji niż wcześniej. Regulacje, testy, czy kwarantanny po przyjazdowe, a do tego wszędzie obecne maseczki. Pomimo wszystkich tych elementów wyczekiwany wyjazd na pewno będzie udany i relaksujący. By móc cieszyć się wakacjami bez stresu warto odwiedzić ten poradnik: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

28-07-2021