REKLAMA

Na liczniku 123 km/h! 23 kierowców odpocznie od kółka

POWIAT BIESZCZADZKI / PODKARPACIE. W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali ponad 20 praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami oraz utracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas minionego weekendu w miejscowościach Wojtkowa i Czarna, policjanci ruchu drogowego prowadzili lokalne działania „Prędkość”. 23 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym straciło prawo jazdy. Na sprawców tych wykroczeń funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich uprawnienia do kierowania, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące. Rekordzistą okazał się kierowca bmw, mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, który jechał z prędkością 123 km/h, tam gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy; jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu – okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy; natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami.

Zdjęcie poglądowe

KPP Ustrzyki Dolne

05-08-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline