REKLAMA

Nowoczesna bankowość dla studenta – czy to optymalne rozwiązanie

Brak opłat za konto osobiste to dziś zdecydowanie zbyt mało, aby przyciągnąć (i zatrzymać) najmłodszych klientów. Równie ważne, a często nawet ważniejsze są dodatkowe usługi, ułatwiające bankowanie i… życie. Na jakie udogodnienia w ramach ROR-u mogą liczyć studenci?

Studenci są dla banków bardzo ważną grupą klientów. Dlaczego? Choć z uwagi na mocno ograniczone budżety nie zaciągają kredytów i nie korzystają z kart kredytowych… już niebawem zaczną to robić. Kiedy skończą studia, znajdą dobrze płatne posady i założą rodziny, będą dla banków wręcz wymarzony klientami. Z pewnością wielu z nich sięgnie po kredyt hipoteczny, samochodowy czy kartę kredytową z pokaźnym limitem. A to oznacza, że instytucje finansowe całkiem sporo na nich zarobią. Budując lojalność studentów odpowiednio wcześnie, banki dbają więc o przyszłe zyski.

Konto bankowe dla studenta

Taka strategia przynosi korzyści nie tylko bankom, ale również młodym klientom. Dzięki niej mogą do woli korzystać z nowoczesnych produktów bankowych. Często zupełnie za darmo. Jednym z flagowych produktów jest studenckie konto osobiste. Jak wybrać to najlepsze?

Najlepsze studenckie konto powinno być tanie, a najlepiej zupełnie darmowe. Analizując wysokość opłat, sprawdź, ile zapłacisz za:
• prowadzenie rachunku płatniczego,
• realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty,
• wydanie i obsługę karty debetowej,
• przelewy krajowe w złotówkach przez internet i mobilne,
• za przelewy na e-mail lub telefon,
• za wypłaty gotówki z bankomatów (także innych banków).

Co jednak w sytuacji, jeśli warunkiem braku kosztów jest konieczność spełnienia określonych wymagań banku? Czy warto korzystać z takich ofert? Założenie konta warunkowo bezpłatnego okaże się dobrym wyborem wyłącznie w sytuacji, jeśli zdołasz spełnić wymagania banku bez wysiłku, niejako „przy okazji”. Aby wyeliminować koszty, bank wymaga od ciebie wykonania kilku operacji bezgotówkowych? Jeśli regularnie płacisz kartą, nie będziesz miał z tym żadnego problemu. Łączysz studia z pracą, a pracodawca przelewa wynagrodzenie na twoje konto? Zapewnienie regularnych wpływów okaże się bułką z masłem.

1_40

Nie mniej ważne od niskich kosztów są dodatkowe nowoczesne funkcjonalności. Aplikacja mobilna, wygodny system bankowości internetowej, płatności BLIK – często to właśnie one decydują o wyborze konkretnej oferty. Na jakie innowacje mogą liczyć młodzi klienci?

• Wygodna aplikacja mobilna. Dzięki aplikacji mobilnej będziesz mógł bankować z każdego miejsca, o dowolnej porze, niezależnie od godzin pracy i lokalizacji oddziałów. Sprawdzenie salda, wykonanie przelewu, założenie konta oszczędnościowego? Korzystając z aplikacji mobilnej, wszystkie czynności wykonasz w ciągu kilku chwil.

• Płatności BLIK. System BLIK umożliwia dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłaty środków z bankomatu, a nawet wystawianie czeków przy pomocy generowanych przez smartfon kodów. Z BLIK-iem zapłacisz za zakupy i usługi bez karty płatniczej. Wygodnie i komfortowo jak nigdy wcześniej.

• Płatności zbliżeniowe smartfonem. Nie rozstajesz się ze swoją komórką? Wybierz konto z usługą zbliżeniowych płatności smartfonem.

• Dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Warto budować pozytywne nawyki finansowe jak najwcześniej. Możliwość skorzystania z konta oszczędnościowego czy lokaty z ponadprzeciętnym oprocentowaniem z pewnością wzmocni motywację do oszczędzania.

• Rabaty i programy poleceń. Współcześni studenci dokonują wyborów w bardzo świadomy, przemyślany sposób. Mają ulubione sklepy i punkty usługowe, a z uwagi na ograniczony budżet, zwracają szczególną uwagę na ceny. Dzięki zniżkom, programom lojalnościowym i rabatom mogą korzystać z ulubionych usług taniej. A to pozwoli im oszczędzać zupełnie bez wysiłku.

• Możliwość założenia konta bez wizyty w oddziale. Czas jest dziś wartością deficytową. Zwłaszcza dla studentów łączących naukę z pracą. Proces założenia konta powinien być więc równie łatwy i szybki, co jego obsługa.

Nowoczesne usługi dostępne w pakiecie z ROR-em umożliwiają wygodne, komfortowe i tanie bankowanie. Wybierając przypadkowe konto, narazisz się nie tylko na dodatkowe koszty, ale również na utratę jakże cennych benefitów. Aby wybrać najlepsze konto studenckie, porównaj oferty wielu banków. Chcesz to zrobić szybko, wygodnie i precyzyjnie? Skorzystaj z internetowych rankingów kont osobistych. Dzięki zawartym w nich danym zyskasz przejrzysty, kompleksowy obraz dostępnych na rynku produktów. Będziesz mógł więc wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

materiały nadesłane
tekst sponsorowany

03-02-2020

Inline
Inline