REKLAMA
ZS2

Reprezentacja bieszczadzkich pograniczników na najwyższym stopniu podium (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG wzięła udział w XIII edycji Mistrzostw SG w Narciarstwie Biegowym. W klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej kobiet zajęła pierwsze miejsca. Mistrzostwa przeprowadzono w ramach 43. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. To rekordowe zawody, na starcie stanęło około 2 tys. zawodników, w tym 38 strażników granicznych.

Mistrzów SG wyłoniono na postawie wyników biegu na dystansie 25 kilometrów. W skład reprezentacji BiOSG wchodzili: Aleksandra Fundanicz, Paweł Stańko oraz Adam Dutka.

W klasyfikacji drużynowej SG już od wielu lat niepokonana jest reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Tak też było tym razem.

Swoje wysokie możliwości sportowe po raz kolejny potwierdziła Aleksandra Fundanicz. Bieszczadzki Oddział SG reprezentowała po raz piąty i piąty raz wygrała w klasyfikacji indywidualnej kobiet w Straży Granicznej. W klasyfikacji OPEN biegu na 25 km zajęła 6. miejsce oraz 2. w swojej grupie wiekowej. Funkcjonariuszka PSG w Czarnej Górnej wzięła również udział w biegu na 6 kilometrów, tutaj w klasyfikacji OPEN zajęła 4. miejsce oraz 2. w grupie wiekowej.

Męska część reprezentacji również „otarła” się o podium w klasyfikacji indywidualnej SG. Paweł Stańko z Ustrzyk Górnych zajął 4. miejsce, a Adam Dutka z PSG w Czarnej Górnej zajął miejsce 5.

Serdecznie gratulujemy!

BiOSG

06-03-2019


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.