REKLAMA

Uwaga na kolizje ze zwierzętami!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Jesień to okres zwierzęcych migracji w poszukiwaniu miejsc do prowadzenia dalszej egzystencji zimową porą. To okres wzmożonych wędrówek zwierzyny leśnej, która jak wiemy nie uznaje przepisów ruchu drogowego. W Bieszczadach wiele dróg przecina lasy, a tym samym szlaki migracji zwierząt.

Wtargnięcie zwierzęcia na drogę jest zwykle tragiczne dla tego zwierzęcia, ale też kończy się dużymi zniszczeniami pojazdów, szczególnie gdy dojdzie do zderzenia z dużym zwierzęciem.
W ostatnim czasie na terenie powiatu bieszczadzkiego dochodzi do kolizji drogowych z dzikimi zwierzętami. Przedstawiamy najważniejsze wskazówki dotyczące tego, jak należy zachować się, gdy zobaczymy znak „dzika zwierzyna”, bądź też jedziemy przez las:

  • Po pierwsze powinno się zwolnić, a następnie jechać spokojnie, uważnie obserwując drogę oraz jej otoczenie,
  • Jeżeli zobaczymy zbliżające się do krawędzi jezdni zwierzęta użyjmy świateł bądź klaksonu, spłoszone ucieknie szybciej. Tak samo należy postąpić, kiedy zwierzę znajduje się na pasie ruchu,
  • Trzeba pamiętać, że zwierzę oślepione światłami, może nagle przestraszyć się, znieruchomieć i nie chcieć opuścić jezdni, wtedy należy zwolnić i bardzo powoli je ominąć, bądź poczekać, aż opuścić jezdnię,
  • Nie powinniśmy wychodzić z samochodu w celu płoszenia zwierzęcia, bo może być agresywne bądź chore.

Policjanci apelują – zwolnijmy i jeźdźmy ostrożnie, dzikie zwierzęta nie znają przepisów tak jak ludzie. Dlatego warto być przewidującym i jechać ostrożnie.

????????????????????????????????????

KPP Ustrzyki Dolne

03-11-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.