REKLAMA

Uwaga na sople i zalegający śnieg!

USTRZYKI / PODKARPACIE. Spadające z dachów nawisy śnieżne i sople lodowe mogą poważnie zranić, a nawet zabić człowieka. Mogą też uszkodzić zaparkowany blisko budynku pojazd.

Zalegający na dachach śnieg i powstające sople powinny skłonić właścicieli obiektów i budynków do stałego monitorowania warstwy śniegu i lodu. Dlatego policjanci przypominają o obowiązkach wynikających z przepisów prawa oraz chcą przestrzec przed konsekwencjami takich zaniedbań. Przypominamy, że każdy właściciel lub użytkownik budynku ma obowiązek usunąć śnieg i sople z dachu. Niedopełnienie tego obowiązku jest wykroczeniem. Ustawodawca nakłada na nas również obowiązek odśnieżania chodników graniczących bezpośrednio z posesją.

Policja apeluje również do przechodniów i kierowców, aby przemieszczając się pieszo lub pojazdem w pobliżu budynków, zwracać uwagę na dachy i upewnić się, czy nie istnieje realne zagrożenie dla życia, zdrowia lub mienia. O wszelkich niebezpieczeństwach należy niezwłocznie informować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

303-120877

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

20-01-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.