Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (ZDJĘCIA)


USTJANOWA / PODKARPACIE. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w budynku szkoły i na Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej w Ustianowej. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej.

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali we wtorek w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Ustianowej. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej (w powiecie dębickim). Uczestnicy podkarpackiego finału wojewódzkiego rywalizowali w czterech konkurencjach. Rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym i udzielali pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska, pod przewodnictwem sędziego głównego – podkom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Eliminacje turnieju uroczyście rozpoczął nadkom. Piotr Mazur – Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych.

 

Wyniki finału – klasyfikacja indywidualna:

1. Cezary Korab – Szkoła Podstawowa w Ustianowej

2. Anna Puzon – Szkoła Podstawowa w Czarnej (powiat dębicki)

3. Igor Wulkowicz – Szkoła Podstawowa w Czarnej (powiat dębicki)

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Czarnej (powiat dębicki)

2. Szkoła Podstawowa w Ustianowej Górnej

3. Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu

Zwycięska drużyna z Czarnej

Zwycięzcom nagrody wręczyli: kom. Robert Marszałek – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, podkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Janina Sokołowska – Sekretarz Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, Barbara Pasionek – Sekretarz Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych, Jan Jędrzejko – Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Dorota Krygowska – WORD Krosno, Sylwia Zegar – WORD Rzeszów, Dawid Uzar – WORD Tarnobrzeg, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ustianowej Marek Konopka, przedstawiciel Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne – Wioletta Flis.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od lat. Jego ideą jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."