Z kijkami przez Ustrzyki. Rajd po zdrowie i dobrą zabawę (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Weekendową stolicą Nordic Walking były Ustrzyki Dolne. W parku „Pod dębami” na dystansach 1 i 5 km wystartowało 79 zawodników podzielonych na 7 kategorii wiekowych. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Sanoka.Zawody odbyły się w ramach trwających w weekend dni Ustrzyk Dolnych. W organizację imprezy włączyło się Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Urząd Miejski oraz wiele innych lokalnych placówek. Dopisała pogoda, frekwencja, atmosfera i co najważniejsze dla zawodników – rezultaty.

W Ustrzykach zameldowało się czterech sanockich miłośników zmagań nordic-walking. Jerzy Nalepka wygrał zmagania na dystansie 5 km w grupie wiekowej 60 – 69 lat. Piotr Buras zajął 6 miejsce w przedziale 50-59 lat. Czwarty w grupie do 39 lat był Tomasz Czech. Najmłodszy z naszych reprezentantów Paweł Petryłka (12 lat) zajął 7 miejsce w kategorii do 39 lat.

W stolicy Bieszczad nie zabrakło gwiazd nordic walking. Tuż przed startem zawodów polski wicemistrz świata – Marcin Michalec (Krosno) zaprezentował prawidłową technikę zyskującej coraz bardziej na popularności dyscypliny.