REKLAMA

Dobre kierunki dają pracę!

Wybierając kierunek studiów, na pewno zastanawiasz się, czy znajdziesz po nim pracę. Aby nie mieć problemu, kiedy będziesz kończyć naukę, najlepiej postawić na sprawdzone kierunki, które cały czas utrzymują się w czołówce najbardziej pożądanych przez pracodawców.Właśnie takie studia proponuje Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Świadczą o tym nasi absolwenci, którzy z powodzeniem realizują się zawodowo.

W ofercie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znaleźć możesz kilka kierunków studiów, w których prowadzeniu Uczelnia ma bogate, wieloletnie doświadczenie. Mowa tu o: prawie, bezpieczeństwie wewnętrznym oraz administracji // zarządzanie.

Dlaczego warto wybrać studia w WSPiA?
W przypadku kierunku administracja // zarządzanie masz bardzo wiele możliwości znalezienia zatrudnienia. Warto tu wspomnieć, że w latach 2014-2020 polska w ramach projektów unijnych będzie miała do wydania kilka miliardów euro na cyfryzację administracji publicznej. E-administrację w ramach unijnych projektów tworzyć będzie również województwo Podkarpackie. Jeśli jesteś zainteresowany taką tematyką, to zwróć uwagę na specjalności e-administracja, która przygotowuje specjalistów właśnie w tej dziedzinie.

IMG_0526

Gdzie jeszcze znajdziesz pracę? Na przykład w firmie Deloitte, która otwiera swoje Biuro w Rzeszowie. Jak zapewniają przedstawiciele firmy – zatrudnienie w centrum znajdą przede wszystkim absolwenci szkół wyższych o profilu ekonomicznym, prawniczym z zakresu administracji czy logistyki. Docelowo prace ma tam znaleźć nawet 200 osób.

To dopiero początek, bo jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa w najbliższym czasie, można spodziewać się kolejnych inwestorów z tej branży. Według urzędników pojawienie się firmy Deloitte w mieście, to znak dla innych, że warto otwierać w Rzeszowie swoje centra.

Według absolwentów WSPiA „administracja” to doskonały wybór, który pozwala znaleźć dobrą, dającą satysfakcję pracę. Tak jest w przypadku Sylwii Niedziałek. – Obecnie pracuję w dziale HR w dużym zakładzie produkcyjnym w strefie ekonomicznej pod Rzeszowem. Na początku zajmowałam się obsługą administracyjną, jednak wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów pomogły mi w zmianie stanowiska, a tym samym w awansie zawodowym. Teraz wiadomości przekazane mi podczas zajęć w WSPiA wykorzystuję, realizując zadania związane z pracą w HR. Według mnie osoby, które twierdzą, że po tym kierunku nie można znaleźć pracy, bardzo się mylą. Wystarczy chcieć i co najważniejsze już w czasie studiów korzystać z wszystkich możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Dzięki temu nasze CV będzie bogatsze i zainteresuje przyszłego pracodawcę – tłumaczy Sylwia Niedziałek, absolwentka kierunku administracji w WSPiA.

Co z innymi kierunkami?
Prawo to kierunek, po który wielu absolwentów zdaje na wybraną aplikacją prawniczą, a później pracuje, jako adwokat, sędzia czy prokurator. To oczywiście zawody, które dają dobre zarobki, prestiż i ciekawe zajęcie. Jednak pamiętać należy, że po kierunku prawo można wybrać inną drogę kariery. Najlepiej pokazuje to przykład Patrici Mitro, absolwentki prawa w WSPiA, która po uzyskaniu tytułu magistra prawa postanowiła wybrać inną – niż aplikacyjna – ścieżkę kariery. Założyła w Rzeszowie Fundację Centrum Poradnictwa Prawnego „Prawnikon”.

Jak tłumaczy Patricia Mitro, prawo to jej pasja i od dawna wiedziała, że chce iść tą ścieżką kariery. – Postanowiłam jednak zrealizować ją po swojemu i uważam, że był to najlepszy wybór. Współpracuję z wieloma mecenasami, zatrudniam stażystów, radców prawnych. Zajmuję się postępowaniami przetargowymi, szkolę z zakresu prawa konsumenckiego oraz prawa pracy w całej Polsce. Doradzam organizacjom pozarządowym. Od 3 lat szkolę również podkarpacką młodzież z prawa konsumenckiego – mówi o swojej działalności Patricia Mitro, absolwentka kierunku prawo w WSPiA.

Dodaje, że studia na kierunku Prawo skończone w WSPiA bardzo pomogły jej w obecnej pracy. – Wiele wyzwań, które stały przede mną w czasach studiowania w WSPIA – tj. funkcja Rzecznika Praw Studenta, Prezesa Koła Naukowego Lex, Redaktora Naczelnego gazety studenckiej esemes – wpłynęło na wykreowanie mojego charakteru. Dzięki temu poznałam wielu interesujących ludzi. Według mnie studia prawnicze to był doskonały pomysł. Dziś mogę ze spokojem powiedzieć, że dzięki studiom w WSPiA ma stabilną pracę, jestem w stanie utrzymać swoją rodzinę i realizować swoje pasje – tłumaczy Patricia Mitro. Dodaje, że WSPiA daje ogromne możliwości rozwoju, trzeba tylko chcieć z nich skorzystać.

WSPiA - kampus

Duże szanse na zatrudnienie i to jeszcze w czasie studiów mają również osoby, które wybrały kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Tym bardziej że w na tym kierunku w WSPiA możesz uzyskać tytuł magistra. Pierwsi absolwenci, którzy ukończyli studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WSPiA opuściły uczelnię w tym roku. Wśród nich m.in. Katarzyna Hus. – Bardzo się cieszę, że skończyłam studia w tej uczelni. To były bardzo ciekawe dwa lata, podczas których mogliśmy poznać wiele praktycznych aspektów pracy m.in. różnych w służbach. Daje to duże perspektywy na przyszłość. Wiele osób z naszego rocznika znalazło pracę w służbach mundurowych jeszcze w czasie nauki. Jestem więc spokojna o swoją przyszłość – mówi Katarzyna Hus, magister bezpieczeństwa wewnętrznego z WSPiA.

Absolwenci bezpieczeństwa wewnętrznego w WSPiA pracują m.in. jako celnicy, policjanci, żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej, pracownicy firm ochrony osób i mienia. Zajmują się również bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym w administracji państwowej i samorządowej. Wielu absolwentów WSPiA pełni funkcje kierownicze w tych jednostkach i instytucjach. Pamiętać należy, że WSPiA przez kilkanaście lat wykształciła już setki pracowników i funkcjonariuszy różnych służb.

Co pomaga studentom zdobyć dobre, praktyczne wykształcenie?
Absolwenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji nie bez powodu doskonale radzą sobie an rynku pracy. Uczelni od wielu lat bardzo duży nacisk kładzie na praktyczne przygotowanie do zawodu. Przede wszystkim WSPiA prowadzi i rozwija nowatorski w skali kraju system praktyk zawodowych dla studentów kierunków: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”. System kształcenia praktycznego w WSPiA oparte jest na pięciu ścieżkach: pierwsza to praktyki zawodowe i konwersatoria, druga — elementy praktyczne zajęć dydaktycznych, trzecia — praktyki dyplomowe i seminaria dyplomowe, czwarta- staże zawodowe oraz piąta — alternatywne formy kształcenia. Taki system pozwala na lepsze przygotowanie przyszłych absolwentów do wykonywania pracy zawodowej. Oprócz wiedzy ogólnej i specjalistycznej daje możliwość uzyskania konkretnych umiejętności praktycznych wysoko cenionych na rynku pracy.

Studenci Uczelni korzystają również z jedynego w Polsce prowadzonego przez WSPiA Bonu Edukacji Dodatkowej. BED daje możliwość bezpłatnego zdobycia specjalistycznych kwalifikacji jeszcze w czasie studiów. Dzięki temu oprócz wiedzy kierunkowej studenci mogą pochwalić się wieloma dodatkowymi umiejętnościami dającymi elastyczność w wyborze przyszłej pracy. W ramach BED każdy student WSPiA, otrzymuje określoną ilość punktów. Dzięki temu może skorzystać z bogatej oferty dodatkowych zajęć zgodnych z jego zainteresowaniami. Uczestnictwo w zajęciach potwierdzone jest certyfikatami, dyplomami oraz zaświadczeniami.

Takie podejście do kształcenia praktycznego sprawia, że absolwenci WSPiA są jeszcze bardziej doceniani przez pracodawców i nie mają problemów na współczesnym rynku pracy.

Więcej na temat studiów w WSPiA znajdziesz na stronie www.wspia.eu

tekst sponsorowany
01-09-2015