PWSZ w Sanoku czeka na maturzystów!
SANOK / PODKARPACIE. Stoisz przed trudnym wyborem kierunku studiów? Zastanawiasz się, gdzie mógłbyś je podjąć? Warto rozważyć ofertę PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Z roku na rok staje się ona bowiem coraz ciekawsza.
Od początku istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, kierunki kształcenia dostosowywane są do zapotrzebowania lokalnego i regionalnego rynku pracy. W roku akademickim 2018/2019 będzie tu można studiować:
– pielęgniarstwo,
– ratownictwo medyczne,
– ekonomię,
– pedagogikę,
– pracę socjalną,
– nowe media, reklamę, kulturę współczesną,
– edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej,
– mechanikę i budowę maszyn,
– gospodarkę w ekosystemach rolnych i leśnych,
– gospodarkę zasobami na obszarach wiejskich.
Ponadto w PWSZ w Sanoku realizowane są także studia magisterskie na kierunkach takich jak:
– praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania,
– pielęgniarstwo,
– gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych.
Szczególnie warto podkreślić fakt ścisłej współpracy w procesie kształcenia z potencjalnymi pracodawcami – zakładami pracy, w których realizowane są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe. To sprawia, że absolwenci PWSZ w Sanoku są dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy i realizacji kariery zawodowej. Uczelnia monitoruje ich losy i niejednokrotnie pośredniczy w kontaktach z potencjalnymi pracodawcami.
Ponadto, idąc na rękę osobom, które zmuszone są łączyć pracę zawodową ze studiami, uruchomione zostały studia w systemie 26+ polegające na dostosowaniu grafików zajęć do osób pracujących dzięki czemu maja one szansę studiować na studiach stacjonarnych (bezpłatnie!) i uczęszczać na zajęcia po pracy.
W PWSZ stawia się na rozwój uczelnianej kadry naukowo-dydaktycznej. Przybywa miejscowych doktorów oraz doktorów habilitowanych, wzrasta liczba samodzielnych nauczycieli akademickich. Jednocześnie liczba studentów pozwala na to, by w procesie kształcenia móc zachować indywidualne podejście do każdego z nich.
Studiujący w Sanoku mają bardzo duże możliwości wyjazdów stypendialnych w ramach programu Erasmus+, obecnie wymiana dotyczy szkół wyższych aż w piętnastu krajach i firmach w całej Europie. Ponadto biorą oni udział w projektach unijnych – jest to na przykład cieszący się dużym powodzeniem program płatnych praktyk czy kursy doskonalące. W tej chwili w PWSZ realizowane są trzy duże projekty unijne na łączną kwotę ok. 7 mln złotych!
Poważnym atutem studiów w Sanoku jest z pewnością rozbudowany system pomocy materialnej dla studentów. Przyznawane są stypendia:
– socjalne,
– socjalne z dodatkiem mieszkaniowym,
– rektora,
– dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością
– zapomogi losowe.
Warto wspomnieć, że wciąż podnosi się jakość bazy dydaktycznej. Obecnie PWSZ posiada sześć wyremontowanych i zmodernizowanych budynków instytutowych, nowoczesne i świetnie wyposażone pracownie dydaktyczne i laboratoria, a także Centrum Sportowo-Dydaktyczne z aulą widowiskową, halą sportową, siłownią i salą fitness. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa kompleksu Centrum Symulacji Medycznej.
Ogromnym atutem uczelni jest ponadto jej położenie i walory krajobrazowe otoczenia. Mamy tu mnóstwo zieleni oraz zadbany i zadrzewiony campus z parkingiem.
Uczelnia jest przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami – ich sprawami zajmuje się specjalnie w tym celu powołany pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.
Poza tym istnieją liczne koła naukowe i koła zainteresowań, funkcjonuje Samorząd Studencki, wychodzi studenckie czasopismo „Ob. Sesja”, organizowane są otrzęsiny, juwenalia, Drzwi Otwarte niezwykle prężnie działa Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego i Akademia Małego Żaka…
Studia w Sanoku mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdź nas na www.pwsz-sanok.edu.pl, bo tę ofertę warto rozważyć!
PWSZ Sanok
materiały nadesłane